דוברות עיריית מגדל העמק

בימים אלה, נורתה יריית הפתיחה של פרויקט "כולנו גרטה" לאקטיביזם סביבתי בבית ספר "עליזה בגין" במגדל העמק עם הרצאה מפי עדי לוסטיג, מובילת המאבק להצלת חוף פלמחים

במסגרת תכנית "עיר נקייה ומקיימת" ולקראת יום המעשים הטובים בהובלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק בשיתוף מינהל החינוך, לקח על עצמו בית ספר "עליזה בגין" להוביל מהלך של אקטיביזם סביבתי בקרב התלמידים. בית הספר הוסמך בעבר לבית ספר ירוק, עבר הטמעה של אורח חיים נקי ומקיים ואף עתיד בשנה הבאה להפוך ל"ירוק מתמיד". כעת, מנהלת בית הספר, דורית כהן, הצטרפה לפרויקט על מנת להרחיב את מעגלי ההשפעה של התלמידים ולתת להם להתנסות בהובלת שינוי בסביבה החוץ בית ספרית בתחום הקיימות ובפרט בנושא תרבות הצריכה, הניקיון וניהול הפסולת.

בשלב הראשון, חקרו תלמידי שכבת ו' על שתי נערות שהובילו לשינוי ונחרטו בתודעה הציבורית: גרטה טונברג, מובילת מחאת האקלים העולמית, ועדי לוסטיג, מובילת המאבק להצלת חוף פלמחים, ועשו השוואה מה המשותף לשתיהן שהוביל אותן לפעול כנגד כל הסיכויים. התלמידים, פעורי עיניים ופה, זכו לשמוע ממקור ראשון על המאבק שהובילה עדי לוסטיג, והתרגשו מאוד כשהעבירה להם את המסר שאין דבר העומד בפני רצונם ושעליהם להאמין בחלומותיהם, ושאין חשוב מלשמור על העולם שלנו, שכן יש לנו רק אחד כזה והוא הבית של כולנו. בהמשך, יקבלו התלמידים על עצמם משימה אישית וקבוצתית אשר יוצגו בתערוכה בית ספרית ביום המעשים הטובים שיתקיים בתאריך 24.03.20, בו מצוין השנה גם יום הניקיון הלאומי.

כידוע, פועלת תכנית עיר נקייה ומקיימת מזה שלוש שנים במטרה לשנות את תרבות הניקיון ולהטמיע אורח חיים נקי ומקיים. את התכנית, כמו גם את יום המעשים הטובים, מוביל מדור קהילה באגף לשירותים חברתיים – מומי בן סימון, מנהל האגף, אהובה גובני-חגי, מנהלת המדור, שרון קסיס, עו"ס קהילתית ומנהלת התכנית, ואילנה פרץ-עייש, מנהלת היח' להתנדבות, בשיתוף פעולה עם מלי אליגוב, ראש מינהל החינוך, אושרת מלכה, מנהלת פרויקטים בחינוך, ובתי הספר בעיר.

דורית כהן, מנהלת בי"ס עליזה בגין אמרה: "בביה"ס אנו פועלים לאחריות סביבתית כבר בכיתות הצעירות בשיעורי חינוך סביבתי. "כולנו גרטה" הוא מיזם של אקטיביזם סביבתי המהווה מקפצה להובלת שינוי סביבתי אשר ישפיע ויטיב במעגל הקרוב- קהילת ביה"ס ובמעגלים נרחבים יותר ברמת רשות ואולי אף ברמה הארצית".
אלי בקסיס, סגן ראש העיר וממונה על תיק הרווחה הוסיף: "מברך על שיתוף הפעולה בין אגף הרווחה למנהל החינוך ובתי הספר לטובת העיר ותושביה, גם בתחום השמירה על הסביבה והניקיון".

ראש העיר אלי ברדה סיכם: "גרטה טונברג ועדי לוסטיג הן דמויות מעוררות השראה. ההרצאה ששמעו התלמידים מפי עדי, אשר פתחה את התהליך הצפוי במיזם, היא "שיעור לחיים" עבור התלמידים, שברבות הימים יהפכו לתושבים ואזרחים אכפתיים הלוקחים אחריות על חייהם, ותורמים לעירם, מדינתם ועולמם. אני מודה לכל השותפים בהובלת המיזם ובפרט לתלמידים שמטמיעים אורח חיים נקי ומקיים".

"כולנו גרטה" בבי"ס עליזה בגין
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here