קורס סע
דוברות עיריית מגדל העמק

מגדל העמק: המתנדבים עברו הכשרה ייחודית שמטרתה הקניית ידע וכלים להתמודדות באירוע חירום כמו רעידת אדמה וירי טילים

קורס סע"ר רביעי הגיע לסיומו
דוברות עיריית מגדל העמק

 

היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בניהולה של אילנה פרץ עייש ובשיתוף יוסי הומינר אחראי בטחון ביישוב הושעיה גייסו 50 מתנדבים ממגדל העמק ומהיישובים הושעיה וציפורי לקורס סע"ר – "סיוע עצמי ראשוני" לשעת חירום.
מגדל העמק קיימה את הקורס בבית "יד לבנים" שם עברו המתנדבים הכשרה ייחודית שמטרתה הנה הקניית ידע ומתן כלים להתמודדות אקטיבית בעת רעידת אדמה עם תחילת האירוע ועד הגעת כוחות ההצלה. ההכשרה נבנתה על ידי חברת מגן מטעם פיקוד העורף ובשיתוף רש"ף אמיר בניאס מכב"א, מוטי אבקסיס הקב"ט העירוני ואריאל ווקסטיין קב"ט מוסדות חינוך ואחראי על צוותי חילוץ.
ביומיים הראשונים של ההכשרה המתנדבים למדו על תפיסת ההפעלה של הרשות בחירום, עזרה ראשונה בסיסית, הכרת השלבים בחילוץ, סוגי התמוטטות של מבנים, רפואת חילוץ והתנהגות אוכלוסייה בשעת חירום. ביום השלישי נסעו המתנדבים לאתר הרס של מועצת עמק יזרעאל בו התנסו בחילוץ מהריסות, התחלקו לצוותים וקבלו ידע וכלים לפינוי פצועים ושימוש בכלים לחילוץ.
במסגרת הקורס, חולקו תעודות למסיימי קורס סע"ר במעמד ראש העיר אלי ברדה, דורון אלחרר סגן ראש העיר, מומי בן סימון מנהל האגף לשירותים חברתיים, רש"ף אמיר בניאס מכב"א, סגן מור סודרי מפיקוד העורף, אהובה גובני-חגי מנהלת מדור קהילה ואילנה פרץ עייש מנהלת היחידה להתנדבות.
אילנה פרץ עייש: "מוכנים בשגרה, מוכנים טוב יותר בשעת חירום. מגדל העמק מקיימת הלכה למעשה את הערך של "כל ישראל ערבים זה לזה". תודה לכל המתנדבים שלוקחים חלק בקורס מציל חיים, יישר כח על ההתגייסות והנתינה למען הקהילה".
סגן ראש העיר, דורון אלחרר: "אני גאה במערך המתנדבים לשעת חירום של מגדל העמק ורואה בחשיבות של הקמת צוותי סע"ר בעיר".

ראש העיר אלי ברדה: "הנחת עבודה העירונית היא שבאירוע חירום, כמו רעידת אדמה וירי טילים, כוחות ההצלה יהיו עסוקים במיוחד וקיים ספק אם בכלל יוכלו להגיע בשעות הראשונות ולכן הרשות הקימה צוותי סע"ר כדי שיעניקו שירות מציל חיים ראשני לתושבים.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here