קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

עמותת "להיטיב" ועיריית מגדל העמק ייסדו והפעילו לפני שש שנים את תוכנית "מתלות לאחריות". "להיטיב" מרחיבה את פעילותה בעיר וברשויות נוספות על בסיס הניסיון וההצלחה במגדל העמק. ראש העיר אלי ברדה: "היוזמה הזו מבחינתי היא שליחות וסגירת מעגל"

בשבוע שעבר נחנך מבנה חדש לעמותת "להיטיב" הפועלת לקידום החוסן הכלכלי חברתי של משפחות עם קשיים כלכליים במגדל העמק. "להיטיב" הוקמה בשנת 2014 במטרה לקדם משפחות ולפתח חוסן אישי וכלכלי. התכנית "מתלות לאחריות" החלה לראשונה במגדל העמק כאשר  אלי ברדה ראש העיר, החלוץ מבין ראשי הערים, חיבק מודל חדשני לסיוע למשפחות ואפשר לתכנית לפעול בעיר.
בשנת 2020 "להיטיב" עבדה בעיר עם מעל 100 משפחות כאשר כל משפחה מלווה ע"י רכז מקצועי שיחד הם מציבים מטרות ויעדים להתקדמות המשפחה. בין המענים השונים שנותנת להיטיב: מאמן אישי ומאמן תעסוקתי המלווה משלב האבחון התעסוקתי ועד להשמה בשוק התעסוקה. בנוסף, העמותה מעניקה ליווי והדרכה כלכלית כגון: פריסת חובות, התנהלות כלכלית, צרכנות נבונה ועוד. העמותה מסייעת ומלווה במיצוי זכויות מיטבי של המשפחה מול הגופים השונים: ביטוח לאומי, דיור, קצבאות, הנחות ועוד. בנוסף מקבלות המשפחות סיוע בשכר דירה, מחשבים, סלי מזון ועוד.
כמו כן, חלק מהמשפחות מקבלות סיוע משותף עם מנהל החינוך חונכים לילדים ומלווה את המשפחה גם בתוך בתי הספר וגורמים לשיפור משמעותי בהישגים. לתוכנית הנהלה משותפת של  יו"ר העמותה, ד"ר דגנית בידרמן-שלו, מנכ"ל הרשות שלום זוזוט והרפרנטית מטעם הרשות אילנה פרץ-עייש.

עיריית מגדל העמק הקצתה ושיפצה לאחרונה את המבנה בו הייתה בעבר לשכת התעסוקה. לפני שבוע התקיים טקס מצומצם לחנוכת המבנה בהשתתפות ראש העיר אלי ברדה, מ"מ ראש העיר סרגיי אוקלנדר, סגן ראש העיר וממונה תיק הרווחה אלי בקסיס, סגן ראש העיר ומחזיק תיק ההנדסה נחום אסולין, מנכ"ל העירייה שלום זוזוט, מנהל האגף לשירותים חברתיים מומי בן סימון, ראשת מנהל החינוך מלי אליגוב, הרכזת עירונית למשפחות בתוכנית אילנה פרץ-עייש ומנהלת הון אנושי- צעירים ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ליאורה אדרי.
משפחת ב' שלוותה בתכנית ב-2020 מציינת כי בעקבות הקורונה שני בני הזוג הפסיקו לעבוד ולא הייתה להם הכנסה כלל. "להיטיב הטיבה איתנו, ליוותה אותנו ברגעי המצוקה הקשים ביותר שלנו, בעלי נכנס למעגל התעסוקה, קיבלנו סיוע במזון במאות שקלים מה שהציל אותנו שנוכל לתת מענה לילדינו. אני קיבלתי אימון אישי שהעלה לי את הביטחון העצמי והיום אני מרגישה חזקה ופנויה לעמוד כמו שצריך על הרגליים, לחזור לעבוד ולדאוג למשפחה שלי".
יו"ר עמותת "להיטיב", ד"ר דגנית בידרמן-שלו הודתה לרשות ולעומד בראשה על השותפות ארוכת השנים: "להיטיב הוקמה כדי לסייע למשפחות, היא אחת התכניות הייחודיות שמחוללות שינוי אמיתי בחייהם של משפחות המתמודדות עם קושי כלכלי ואני מודה לראש העיר אלי ברדה על החזון והאמונה בתוכנית, לכל השותפים היקרים והמעורבים בתכנית שמאגדת תחתיה את כל הגופים הרשותיים כולל האגף לשירותים חברתיים, אגף החינוך, אגף הגבייה, הון אנושי-צעירים ואגף הקליטה".

ראש העיר אמר: "מדובר בתוכנית ייחודית שפועל שנים רק במגדל העמק וכעת אמורה להתרחב לרשויות נוספות על בסיס הניסיון וההצלחה במגדל העמק. אין לי ספק שהשגחה עליונה סייעה ביצירת החיבור ושיתוף הפעולה בין הרשות לעמותת "להיטיב". רתמתי את הנהלת העיר לפעול מתוך מחויבות, רגישות ומקצועיות על מנת לסייע למשפחות ותושבים הזקוקים לעזרה ושעלינו להתגייס לעזור להם, להיטיב עימם, להרבות במעשי חסד ולקיים את ערך "הערבות ההדדית" היוזמה הזו מבחינתי היא שליחות וסגירת מעגל".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here