מלי אליגוב נבחרה למנהלת מצטיינת
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק

ראש מנהל החינוך נבחרה למנהלת המצטיינת לשנת 2019 של עיריית מגדל העמק

בכל שנה בוחרת עיריית מגדל העמק עובדים מצטיינים ומנהל מחלקה שבלט מעל כולם. הוועדה שבחנה מספר מנהלים בעיריית מגדל העמק החליטה להעניק את התואר לראש מנהל החינוך מלי אליגוב שקיבלה את תואר מנהלת מצטיינת בהרמת הכוסית החגיגית שנערכה ביום חמישי האחרון בנוכחות ראש העיר, סגניו, חברי מועצת העיר ועובדי העירייה.

"החינוך כמפתח להצלחה אצלנו זה לא סיסמא", הסבירה מלי אליגוב שעשתה הסבה לעולם החינוך לאחר ניסיון עשיר בניהול פרויקטים בעולם ההייטק, עם שני תארים בחינוך, תעודת הוראה וקדנציות במחלקות שונות בעירייה הגיעה ל"מחלקה שהיא שליחות", כפי שהיא מתארת. "יש לעיר שלנו שני מנועים שמשפעים על התפתחות העיר והם חינוך ותעסוקה. אנחנו עושים לילות כימים כדי לחבר בין השניים. אנחנו חושבים על הילדים כמבוגרים לעתיד שיעבדו כאן, בעיר, כעובדי צווארון לבן בהייטק, במפעלי התעשייה ובמגוון האפשרויות שאנו עמלים לייצר. לא בכדי בבתי הספר ובגנים מגיעים גם מרצים ומורים מחברות ההייטק הפועלות בעיר, שהילדים שלנו כבר יראו את האופק אצלנו בבית", אמרה.

תפיסת החינוך במגדל העמק אותה מוביל ראש העיר אלי ברדה שמחזיק בתיק בחינוך מהיום שנבחר לתפקיד שואפת לביסוס הרצף החינוכי מגיל הלידה ועד להשכלה גבוהה. על מנת לתמוך בכך, בעיר מתקיימים עשרות פרויקטים בעלות של מיליוני שקלים.

מחלקת החינוך העירונית יצירה מגוון של אפשרויות לכל טווח הגילאים. כך למשל פועלת בעיר תוכנית לגילאי 0-3, תוכנית 'פותחים עתיד' בחטיבות הביניים ולאחרונה נפתח מרכז חינוכי טכנולוגי. "הגישה שלנו היא שכל ילד יכול. עלינו להסתכל על כל פרט ופרט ולמקסם את היכולות שלו כדי שיגיע לכל מקום שיבחר גם בתעסוקה וגם בלימודים אקדמיים. עלינו לתת את כל הכלים לכך, מפרויקטים למצוינות, דרך כלים פרא-רפואיים להתפתחות הילד ברמה הרגשית והקוגניטיבית-הפרויקטים האלו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם מוסדות החינוך ומוטמעים במעונות ובבתי הספר. לראייה, מערכת החינוך של מגדל העמק היא מהראשונות שמחזקות העשרה כבר מגיל לידה ונחשבת חלוצה בתחום פעילותה למען ילדים מיוחדים ובכלל. מעבר לכך, בכל בתי הספר למשל ישנה הסדרת נגישות כללית ופרטנית כדי שלכל ילד תהיה הזדמנות שווה ונוחות ללמידה. אנחנו רואים לנגד עינינו את השתלבות הילדים בהייטק, ביחידות סייבר וביחידת 8200".

ראש העיר אלי ברדה העניק תעודת הצטיינות ומלגה למלי אליגוב על המקצועיות בחינוך למצוינות ולערכים תוך רגישות חברתית. להלחם על "כל ילד" וגם "לא לוותר לאף אחד ולא לוותר על אף אחד".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here