פרויקט חדש בבית הספר מח"ט "אורט פסגות" במגדל העמק: נהגות ותיקות מלוות בהתנדבות נערים ונערות בתקופת ה"נהג חדש" ותורמות לנושא את הזמן והמכוניות שלהן.

נהגות ותיקות מלוות בהתנדבות נערים ונערות בתקופת ה"נהג חדש"
צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

במגדל העמק מצאו פתרון יצירתי לנערים ונערות לפני גיוס שעברו את מבחן הנהיגה אך לא יכולים לעבור את תקופת ההכשרה של "נהג חדש" בגלל שרכבי המשפחה בשימוש ההורים. המיזם המבורך הינו חלק מתכנית שיזמו בבית הספר "אורט פסגות" בעיר תחת השם "ונשמרתם לנפשותיכם" המבקשת להילחם ולמזער את התופעה של תאונות הדרכים.

את התכנית הבית ספרית שבראשה עומד ראש העיר אלי ברדה, מובילה מטעם בית הספר סתיו עמר (30), רכזת מעורבות חברתית בתיכון מח"ט "אורט פסגות" בעיר, ששמעה מתלמידים כי הם נתקלים בבעיה להשלים את חלק הניסיון המעשי שלאחר קבלת רישיון הנהיגה, שאורכו חצי שנה. "כששמענו על זה פנינו למחלקת המתנדבים בעירייה בהובלת אילנה פרץ-עייש גייסה מיד שתי נהגות ותיקות ומנוסות שהסכימו ללוות את התלמידים בתחילת הדרך של הנהיגה העצמאית שלהם". הפרויקט הושק לאחרונה וכבר הצטרפו שני תלמידים, נופר אלגרבלי ומאור יגן שיזכו לליווי צמוד ולהדרכה ובהמשך מקווים ב"אורט פסגות" להרחיב את הפרויקט ולגייס עוד מתנדבות ומתנדבים ועוד תלמידים.

אלגריה בן קסוס, חברת מועצת העיר ויו"ר סיעת "תנופה" היא המתנדבת הראשונה שהתגייסה למיזם המבורך. "נעניתי בחיוב וללא היסוס לפנייה הנרגשת של אילנה רכזת המתנדבים בעיר לסייע בפרויקט החשוב הזה. אני רואה בליווי נהג צעיר וחדש על הכביש שליחות ומטרה נעלה למען החברה והקהילה במגדל העמק ובעיקר למען בטחון הצעירים על הכביש ונהיגתם הנכונה והבטוחה. כבוד הוא לי לקחת חלק בפרויקט חשוב זה".

אורית הרוש (44), אם לשלושה ילדים, אף היא מתנדבות במיזם. "אני מתנדבת לא מעט בקהילה ונידבו אותי למיזם כי יודעים שיש לי בבית נהגת צעירה. בסך הכל מדובר במטרה נהדרת: להכשיר יותר נהגים מנוסים בישראל. אני מנדבת לצורך העניין את הרכב של בעלי ואעשה זאת כמה שאתבקש. זו הערבות ההדדית של מגדל העמק".

נופר אלגרבלי (18), תלמידת י"ב, סיפרה: "לפני שבועיים עברתי את הטסט בפעם הראשונה. המכונית בבית לא זמינה עבורי והבנתי שאני בבעיה כי אם לא אנהג חצי שנה עם נהג מלווה אני עלולה לאבד את מה שלמדתי. הציעו לי נהגת מתנדבת ומיד הסכמתי".

אילנה פרץ עייש, מנהלת היחידה להתנדבות בעיריית מגדל העמק, מוסיפה: "מדובר בפיילוט שנועד לתת פתרון יצירתי לנהגים חדשים שנהנים מליווי של נהג מנוסה וזר על פני בן משפחה שאולי קצר בזמן או בסבלנות. אין מיזם כזה באף עיר אחרת".

אלי ברדה, ראש העיר של מגדל העמק, מסכם: "מדובר במיזם חברתי חשוב שיזמה המורה סתיו עמר בשיתוף מנהלת בית הספר רבקה אלימלך ושמחתי לעמוד בראש ועדת ההיגוי ולתת גיבוי ותמיכה ליוזמה חינוכית, ערכית ומצילת חיים שכזו".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here