קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

רס"ל דודי כהן ממגדל העמק נטרל מחבל חמוש תוך הפגנת תושייה ואומץ. בזכות מעשיו מנע פגיעה באזרחים ושוטרים

גאווה לעיר מגדל העמק. רס"ל דודי כהן קיבל לפני שלושה שבועות עיטור מופת לאחר שהצליח לנטרל מחבל בהר הבית. כהן, בן 27 נשוי ואבא לשניים, שירת בחטיבת גולני ואף לקח חלק במבצע "צוק איתן". בחודש יוני 2018 התגייס למשטרה (יס"מ עמקים).

כהן החל את דרכו כמו כל שוטר ולקח חלק בקורס שוטרים בסיסי. לאחר חודשיים נאלצו לתגבר את הר הבית במשך שבוע ימים. שם, גילה כהן אומץ ותושייה והצליח במו ידיו לנטרל מחבל חמוש.

כהן חזר לאותו היום: "ביום שישי (17 לאוגוסט) כשעה לפני כניסת השבת, הגיע מחבל לעמדה שלי וניסה לדקור שוטר מקומי שהיה ממוקם כחצי מטר ממני, המחבל פספס את השוטר ומיד לאחר מכן המחבל ניסה לדקור אותי, בעוד שהמחבל תפס תנופה עם הסכין שאחז בידו הימנית, מיד שלפתי את האקדח, אך לא היה לי זמן לדרוך ולבצע ירי כי המחבל הנחית לעברי את הסכין מהר מידי, נאלצתי לזרוק את האקדח בידיעה שהוא מאובטח וקשור אליי בשרוך אבטחה וכמובן שאחבור לאקדח בעוד מספר רגעים, הדפתי את ידו של המחבל, חבטתי בו ומנגד השוטר שהיה לידי, דניאל, ביצע ירי לעבר המחבל ובכך עזר לי להוריד מעלי את המחבל שעדיין ניסה לדקור אותי".
כהן המשיך: "הצלחתי להשכיב את המחבל על הרצפה ואני ישוב על בטנו בעוד שהוא מנסה לדקור אותי, הגיעו שוטרים נוספים שירו לעבר המחבל. ברגע הזה חשבתי שמדובר בפיגוע משולב עם מחבל נוסף חמוש ברובה, לא היה לי זמן מיותר אלא לחפש את האקדח שלי שקודם לכן זרקתי, וראיתי ששרוך האבטחה של האקדח שקשור אליי, נכרך סביב ידו השמאלית של המחבל יחד עם האקדח, מיד הצלחתי לחבור לאקדח שלי, ובעוד שהמחבל מנסה לדקור אותי מהקרקע, דרכתי את נשקי, יריתי ונטרלתי את המחבל, בשלב זה אני מבין שהאירוע טרם הסתיים ויצאתי לחפש מחבל נוסף שחשבתי שירה לעברי, אך מיד הוברר לי שמדובר בשוטרים שניסו לסייע לי, חדלתי אותם, סגרתי את הזירה עם גדרות אבטחה ואבטחתי את הזירה עד להגעת כוחות נוספים".

השבוע התארח רס"ל דודי כהן בלשכתו של ראש העיר אלי ברדה יחד עם משפחתו, ליאורה אדרי מנהלת מרכז צעירים ועו"ד סיון אלקסלסי, והעניק לו תעודת הוקרה ומלגה מפנקת: "אני רוצה להודות מקרב לב לראש העיר אלי ברדה, על הוקרתו והערכתו הרבה. הייתה לנו פגישה מצומצמת מאוד עקב מגבלות הקורונה, אך הפגישה הייתה איכותית ומרגשת במיוחד".

ברדה ברך אותו, את אמו יעל, אביו ז"ל ואשתו מוריה ואמר: "כידוע, קו דק מפריד בין צל"ש לטר"ש בין חיים למוות ורס"ל דודי כהן צלח את שניהם בהצלחה תוך הצלת חיים של אחרים. סל הערכים שהוא ינק מבית אבא ואמא הם יסודות התושה והאומץ שגילה ואנו גאים בו".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here