נפתרה תעלומת הפחים החכמים
עיריית עפולה

תעלומת שקיות האשפה המונחות לצד המוטמנים הריקים בשבתות נפתרה לאחר שבאגף שפ"ע גילו כי תושבים חרדים חוששים להפעיל את החיישן בשבת. בעקבות המצב הוציאה הקהילה התורנית בגבעת המורה מכתב לתושבים לחדול מהתופעה. סמנכ"ל שפ"ע שמעון עמר: "החיישן מאושר על פי ההלכה וכלל לא עובד בשבת".

בחודשים האחרונים שברו עובדי אגף שפ"ע את הראש מדוע מניחים תושבים בסופי שבוע את שקיות האשפה לצד הפחים המוטמנים וזאת למרות שהפחים ריקים. לאחרונה, לאחר בדיקה ותשאול במוקדים שהתופעה התרחשה, גילו העובדים ומצאו כי מדובר בתושבים חרדים שחששו לחלל שבת ולגרום לחיישן הנפח לעבוד עם זריקת השקיות פנימה אל תוך הפח המוטמן. בעיריית עפולה הופתעו לשמוע את הסיבה שכן הנושא עלה בעבר לדיון בערים אחרות והוכח שהחיישן מאושר לשבת.

למרות זאת, פנו בימים האחרונים בעיריית עפולה לחברת המוטמנים בדרישה להציג את האישור ההלכתי לחיישן וקיבלו מיד מסמך של חברת "צומת- צוותי מדע ותורה" ובו כתוב במפורש כי החיישן לגילוי נפח UBI הנמצא במוטמנים לבדיקת מילוי בפחי האשפה מאושר לשימוש בשבת על פי ההלכה למהדרין. עוד נכתב כי החיישן בודק נפח וטמפרטורה בזמנים קבועים וקצובים ללא תלות בפעולת אדם. שידור הממצאים לגורמי האיסוף נעשה אחת ליום, שוב, ללא תלות בפעולת אדם. עוד נכתב כי למהדרין אין כל שידור ממצאים בשבתות.

נפתרה תעלומת הפחים החכמים
עיריית עפולה

על המכתב חתום הרב ישראל רוזן, מהנדס וראש מכון 'צומת'. אגב, בימים אלה פועלת העירייה להמציא אישור גם של מכון 'הלפרין'.

בנוסף, הקהילה התורנית בגבעת המורה בראשות הרב נתן רוטשילד ורבני הוועד הוציאו מכתב לתושבים ובו נכתב כי 'לאור שיתוף הפעולה עם עיריית עפולה אנו מבקשים לשמור על הניקיון והסדר ברחובות השכונה'. עוד הוסיפו כי 'אל נא נגרום לסבל שכנינו תושבי השכונה ובפרט הוותיקים על ידי הנחת זבל מחוץ לפחי האשפה (בשבת) אשר מלבד חוסר הסדר הסביבתי מביא בעקבותיו חתולים הגורמים לפיזור האשפה וכן לחולדות הגורמות נזק רב'.

סמנכ"ל שפ"ע שנכנס לתפקידו לאחרונה, שמעון עמר, התייחס לנושא ואמר: "אין לציבור החרדי מה לחשוש מהפחים המוטמנים החכמים. החיישן מאושר לשימוש על פי ההלכה והוא כלל לא עובד בשבת,. האישור מפורסם באתר ונשמח להעבירו לכל מי שיחפוץ בכך. אני קורא לציבור לשתף אתנו פעולה ולשמור על עפולה נקייה".

נפתרה תעלומת הפחים החכמים
עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here