נחנך
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

עיריית עפולה באמצעות האגף לתרבות יהודית ובשיתוף 'אמונה' חנכו את "בית אריאלה" על שמה של אריאלה דוד ז"ל יקירת החינוך הדתי הארצי ורעייתו של רב העיר עפולה שמואל דוד.

לפני כשלושה עשורים קבעו את ביתם בעיר עפולה, הזוג הצעיר הרב שמואל ואריאלה דוד. אריאלה מצאה את פרנסתה כגננת בגן ילדים וכעבור 4 שנים בלבד כבר זכתה להכרה ולקבל פרס – יקירת החינוך הדתי הארצי ובמקביל עשה בעלה שמואל חיל אף הוא ולאחר שמונה שנים מונה לתפקיד רב העיר עפולה.

נחנך "בית אריאלה"
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

גם שנים ארוכות לאחר קבלת הפרס, המשיכה אריאלה לחנך מאות אם לא אלפים מילדי העיר בגן רימון בשמו האחרון או כפי שהילדים אהבו לקראו לו ה'גן של אריאלה' באופן לא רשמי. החל מהחודש החליף המבנה את שמו מ'הגן של אריאלה' ל'בית של אריאלה' לאחר שנפטרה מהעולם. "זה תמיד היה הבית של אריאלה" סיפר בעלה, רב העיר, שמואל: "לא מעט לילות, אריאלה הייתה הולכת לגן, להכין קישוטים, לתלות תמונות או מיצגים, לשנות את הגן מקצה לקצה. ובפרט לקראת חגים, היא השקיעה כאן הרבה עבודה והרבה נשמה, זה היה ביתה הלא רשמי, שהופך מעתה לביתה הרשמי".

נחנך "בית אריאלה"
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

את היוזמה לקרוא לגן הילדים העלה ממלא מקום ראש העיר חביב פרץ ומחזיק תיק החינוך הדתי-לאומי שביקש את רשותו של הרב להנציח את רעייתו בגן שבו לימדה משך שנים ומתוך כוונה למלא את הבית הזה בעתיד בתוכן שיכלול מרכז אמונה, שיעורי תורה, פעילות תורנית ויהודית ועוד.

במהלך הטקס המרגש הודה רבה העיר לראש העיר אבי אלקבץ וממלא מקומו חביב פרץ על ההחלטה המרגשת ועל הבאתו לביצוע, לעובדי העירייה שהיו שותפים לשדרוג ושיפוץ המבנה, הנהלת אמונה, ולכל בני המשפחה והחברים שבאו מקרוב ומרחוק לתת כבוד ויקר לאריאלה ז"ל וסיכם במשפט המרגש: "גם מי שבא לכבודי, לא בא אלא לכבודה של אריאלה, כי בה התקיים הפסוק 'זכרתי לך חסד נעורייך, אהבת כלולותייך, לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה'".

נחנך "בית אריאלה"
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here