צילום דוברות המשטרה

שוטרי מחוז הצפון, פענחו את פיצוץ לשכת משרד הבריאות בנצרת. בשעות הלילה של ה- 8.11 סמוך לשעה 21:51 נשמע פיצץ עז בעיר נצרת, כוחות משטרה רבים הוזנקו לאיתור מקור הפיצוץ לאחר שדיווחים של עשרות אזרחים מבוהלים התקבלו במוקדם 100.

השוטרים איתרו כי המקור לפיצוץ היה מטען גדול שפוצץ בכניסה ללשכת משרד הבריאות בנצרת. הפיצוץ העז העיף את דלת הלשכה וגרם לנזק רב. אחד מכיווני החקירה שעלו היה כי הדבר נעשה בתגובה לפשיטה של המשטרה וגורמי האכיפה השונים על בתי עסק לממכר מזון שבבעלותם של גורמים עבריינים, פעיליות שהמשטרה יוזמת במסגרת מאבקה בארגוני הפשיעה המשתמשים בבתי העסק להלבנת כספים.

צילומים שנאספו ממצלמות אבטחה בעיר גילו כי שני חשודים רכובים על אופנוע הגיעו למקום, אחד מהם ירד מהקטנוע והניח את המטען, השניים הסתלקו מהמקום בנסיעה, וזמן קצר לאחר מכן המטען התפוצץ. הפגיעה במשרד ממשלתי הביאה לעירוב השב"כ בחקירה. 2 חשודים נעצרו: ג׳פער פאחורי בן 20 מנצרת, ועלי כליבאת בן 22 מבוסמת טבעון, ולאחר חקירה מאומצת של כוחות הביטחון וימ״ר צפון פרקליטות מחוז צפון תגיש נגד 2 החשודים כתבי אישום. הנאשמים- הם נהג הקטנוע וקרוב משפחה אשר סייע לו. חשוד שלישי, שעל פי החקירה הוא זה שהניח את המטען, נמלט מהארץ והפעילות לאיתורו נמשכת.

צילום דוברות המשטרה

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא הגיב לפיענוח ״ארגוני פשיעה שאנחנו רודפים שלחו קבלנים, שכרי חרב, להרתיע עובדים במשרד הבריאות שסייע לנו באכיפה, בדומה לפעם הקודמת שניסו להרתיע אותנו על ידי ירי אל עבר בנקים בצפון. בפעם הקודמת זה הסתיים בקרב יריות עם עבריין הרוג ושני שנלכד ונשפט, והפעם עם שניי עבריינים שהובאו לדין. אנחנו לא נרפה ולא נבליג ונגיע גם למי ששלח אותם, השוטרים שלנו כמו כל עובדי הציבור שלוקחים חלק באכיפה כאן בצפון, פועלים מתוך תחושת שליחות ואחריות לבטחון האזרחים, ואנחנו נמשיך ונרדוף את ארגוני הפשיעה עד לחיסולם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here