צילום - משה אלפרט

 

פרמיירה חגיגית ל"כינרת – ים של חיים", סרט הטבע החדש של הצלם הוותיק משה אלפרט, התקיימה בבית גבריאל בהשתתפות מאות צלמים, תושבי עמק הירדן, אורחים ובני משפחה.

עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית עמק הירדן אמר באירוע: "איגוד ערים כנרת שמח לתמוך בהפקת הסרט של משה אלפרט, צלם ותיק ומוכשר מקיבוץ אפיקים. הסרט הנפלא משקף את החיים כאן, לצד האגם הלאומי, השזור בהוויית חיינו מילדות, ומעניק לאלו המגיעים לכינרת לנופש, מבט נוסף על חיי הבר השוקקים סביב האגם. כולנו מחויבים להמשיך ולשמור על האיזון האקולוגי בכנרת ולוודא כי תכניות הפיתוח השונות, לא יבואו על חשבון הסביבה והמגוון האדיר של חיות הבר והעופות. הסרט המרגש מתעד את הכנרת בשנות שפל וגאות, כנרת מלאת קסם המשתנה בכל עונה אבל תמיד יפה ונהדרת" אמר גרינבאום.

צילום – משה אלפרט

הסרט בו שותפים בהפקתו איגוד ערים כינרת, קרן רבינוביץ' ופרויקט הקולנוע הגלילי, מתאר מעקב של 20 שנה, אחרי גורת חתולי ביצות שנותרה לבדה. הצילומים החלו עם הריונה של חתולת הבר, האם, דרך ההמלטה, עד למות החתולה, ההישרדות והפיכתה לחתולה בוגרת עם משפחה וגורים משלה. העבודה על הסרט דרשה קירבה לחתולי הביצות, שרגישים מאוד לנוכחותם של בני האדם. לכן גידל אותם היוצר בסביבה מיוחדת שבנה, שמנסה לדמות את סביבת החיים הטבעית בכינרת, במטרה ליצור קירבה אמתית ואמון בו ובמצלמה שלו. אלפרט קיבל היתר מיוחד מרשות הטבע והגנים, גידל והאכיל לאורך כל שעות היממה. הגורים אף היו צמודים אליו בחודשים הראשונים לחייהם, בשק חזה. באותה שנה עבד כצלם חדשות ברשת הטלוויזיה האמריקאיתCBS , כך פגשו הגורים ראשי ממשלות, פוליטיקאים ואפילו את האפיפיור. 

בהמשך בנה עבורם אלפרט סביבה טבעית מגודרת, כמו בית גידולם בטבע, סבך קנה ובריכת מים. הצילומים לסרט נעשו בתפאורה המיוחדת, בנוסף בחופי הכינרת, שם צילם בעיקר על האי שנחשף מול קיבוץ מעגן עם ירידת מפלס המים, בחמש השנים השחונות. כיוון שמי הכינרת עכורים ויש קושי עצום לצלם מתחת המים, בנה אלפרט אקווריום גדול, בו גידל דגי אמנון הכנרת, בכדי לעקוב ולצלמם מקרוב, בפרט בעונת הקינון. 

את הסרט 'כינרת- ים של חיים' מלווה פס קול שהולחן על ידי עילי בוטנר, בוצע על ידי ירדנה ארזי ואדר גולד, בהפקתה המוזיקלית של אורי אופיר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here