מירוץ הלפיד
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק.

מרוץ לפיד הגבורה התקיים זו השנה החמישית במגדל העמק להעלאת נס גבורתם ומורשתם של בני העיר שנפלו על הגנת המולדת. בסיומו הועבר הלפיד לראש העיר אלי ברדה שבירך את התלמידים והמשפחות השכולות בבית "יד לבנים".

מירוץ הלפיד
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק.

"מרוץ הלפיד" החמישי לזכר בני העיר מגדל העמק שנפלו במערכות ישראל התקיים בשבוע שעבר בהשתתפות עשרות תלמידים מבית הספר "יערת העמק", ותלמידי כיתות ו' מבתי הספר "יגאל אלון" ו"נופים", מורים, הורים וקציני משטרה במסלול ריצה של 2-7 ק"מ בתוך היישוב. מטרת המרוץ להעלות על נס את גבורת ומורשתם של בני העיר שנפלו על הגנת המולדת ושבני הנוער יישאו בגאווה את ערכי הגבורה ואהבת המולדת ויהיו מחויבים למימושם ולהפצתם במרוץ הלפיד ובכלל. מנהל חט"ב יערת העמק, אילן יצחקי אמר: "ההשתתפות במרוץ היא הזדמנות להעצים את המעורבות בקהילה וליצור עבור תלמידנו יום שיעניק להם תחושת הישג ומשמעות, המרוץ מסמל את אותם ערכים עליהם נלחמו הבנים שנפלו למען מולדתנו".

המרוץ הוזנק בבית הספר "יערת העמק" עבר ברחבי מגדל העמק ובחורש הסובב אותה עד לנקודת הסיום בבית "יד לבנים" שהם הריעו לרצים הוריהם ויתר התלמידים. בהגיעם לבית "יד לבנים" העבירו הרצים את הלפיד לראש העיר אלי ברדה שחיבר בין גבורת המכבים לגבורת הנופלים, הדליק את המשואה ובירך את התלמידים והמשפחות השכולות. לצד ראש העיר נכחו בטקס גם מ"מ ראש העיר סרגיי אוקלנדר, סגן ראש העיר דורון אלחרר, הורים שכולים, ראש מנהל החינוך מלי אליגוב ומנהלת בית "יד לבנים", אתי שפרלינג-שושני שביקשה להודות לכל השותפים: "אני רוצה להודות לכל הגופים בעיר שסייעו ובראשם ראש העיר אלי ברדה, צוות בית 'יד לבנים', אגף חזות העיר, משטרת מגדל העמק, מד"א וכמובן התלמידים שהשתתפו ועודדו". ראש העיר אלי ברדה סיכם את הטקס המרגש ואמר: המרוץ מחזק את הקשר עם משפחות החיילים שנפלו במערכות ישראל ומבטא באופן סמלי את הפצת הערכים בהם האמינו הבנים שלנו כמו אהבת הארץ וכבוד האדם. יישר כח למנהל חטיבת הביניים אילן יצחקי ולמנהלת בית יד לבנים אתי שושני שפרלינג על העשייה המבורכת".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here