שייט סוער
צילום - גלעד לחיאני, "מים לבנים"

אזור הירדן ההררי, הנמשך מעמק החולה ועד לבקעת בית ציידא, סמוך למקום בו נהר הירדן נשפך לכינרת, הינו 12 ק"מ של זרם גועש, המציע הרפתקה נועזת לחובבי "אקשן" שייט קייקים בזרם סוער ומסעיר, באחד מהמסלולים היפים והפראיים בישראל, עם קניון עמוק, נוף מצוקי, טבע, עופות וחיות בר.

לאחר חורף גשום ומים גבוהים, מציע גלעד לחיאני, הבעלים של חברת "מים לבנים" שייט קייקים בקניון, חוויית שייט מושלמת.

שייט סוער "מים לבנים"
צילום – גלעד לחיאני, "מים לבנים"

את השיקום שלו אחר פציעה אנושה במלחמת לבנון השנייה, חייב גלעד לירדן ההררי. הוא נולד ומתגורר ביסוד המעלה ותמיד עסק בשייט, כמו רוב בני הנוער במושבה הוותיקה, שנהר הירדן הוא מגרש המשחקים הטבעי שלהם. בצבא התגייס לפלס"ר נח"ל ואז החלה מלחמת לבנון השנייה. יומיים לפני סוף המלחמה, אוגוסט 2006, במהלך שהייה של החיילים במבנה בוואדי סלוקי, נפצע מפגיעה ישירה של טיל שחדר למבנה. כל פלג גופו העליון חורר ברסיסים כמו גם ראשו. רסיס אחד גם חדר את העין ותלש אותה ממקומה. כך, כשהוא פצוע אנוש, מונשם ומורדם, מדמם ללא עין, הוטס מלבנון לרמב"ם, שם חובר למכשירים במחלקת טיפול נמרץ ונמצא בקומא למשך שבועות ארוכים, כאשר הרופאים לא ידעו אם יתעורר ואם וכאשר יתעורר, מה יהיה מצבו.

שייט סוער "מים לבנים"
צילום – גלעד לחיאני, "מים לבנים"

גלעד אומר שכאשר התעורר ומשפחתו לצדו, מוחו עבד, אבל גופו היה שבור, חלש ומנוון. הוא הועבר למחלקת שיקום בת"א, אך לאחר מספר ימים אמר להוריו שייקחו אותו חזרה הביתה, שם החליט לשקם את עצמו בנהר הירדן. "רתמתי את הכוח של הטבע לשיקום הגוף שלי" אומר גלעד, "ירדתי לנהר לשוט יום יום, לא וויתרתי לעצמי, נאבקתי בזרם, כך יום יום, שאבתי מהנהר את כוח החיים ואת הידע הזה, ההיכרות עם הנהר והחוויה המסעירה בשייט המיוחד כאן, אני מציע לקהל הרחב" אומר גלעד, שנחשב כיום לאחד החותרים הטובים בישראל במים סוערים. גם את רעייתו הכיר בנהר כשבאה לשוט וכבר יש להם 3 ילדים קטנים.

שייט סוער "מים לבנים"
צילום – גלעד לחיאני, "מים לבנים"

המיזם שהקים "מים לבנים", מיועד ללימוד מקצועות המים, להתמודדות עם קשיים, ליהנות ולחוות חוויות שאין במקום אחר בארץ.

בודדים, קבוצות ומשפחות מוזמנות ליצור חוויה מסעירה ומיוחדת, גיבוש והתגברות על בעיות יחדיו.

"הנהר מלמד אותנו את חוק ההתמדה, כי הנהר יגיע תמיד לים, לא משנה אילו מכשולים יהיו בדרך" אומר לחיאני.

שייט סוער "מים לבנים"
צילום – גלעד לחיאני, "מים לבנים"

השייט מותר מגיל 15, אורך בין 3-5 שעות.

המחיר תלוי במספר האנשים- שייט עד 3 אנשים- 550 שקלים לאדם

ל-4-5 אנשים- 490 שקלים לאדם, 6-7 אנשים- 440 שקלים לאדם

שייט סוער "מים לבנים"
צילום – גלעד לחיאני, "מים לבנים"

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here