שר החינוך יואב גלנט העניק 665 מחשבים לילדי מגדל העמק
קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

האלוף במיל' יואב גלנט ביקר השבוע במגדל העמק נפגש עם מנהלי בתי הספר, החמיא למערכת החינוך במגדל העמק על הזכיות בפרסי חינוך וההישגים הלימודיים והעניק 665 מחשבים חדשים למנהלי ביה"ס שיחלקו אותם לתלמידיהם

הרשות ממשיכה לגייס מחשבים לטובת ילדי מערכת החינוך. במהלך החודשים האחרונים, עם התמודדות נגיף ה"קורונה" והצורך במחשבים ללמידה מרחוק, חילקה הרשות באמצעות מינהל החינוך כ-650 מחשבים לתלמידי העיר. השבוע הגיע שר החינוך, האלוף במילואים יואב גלנט, למגדל העמק וחילק 665 מחשבים חדשים נוספים.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך, לעשות צדק חברתי ולצמצם את הפערים החברתיים והדיגיטליים לילדים שידי הוריהם אינם משגת בכלל ובגלל ה"קורונה" בפרט.

בטקס מצומצם בהשתתפות ראש העיר אלי ברדה, ראש מנהל החינוך, מנהלת הפרוייקטים במנהל, מנהלי בתי הספר ותלמידים, חולקו המחשבים למנהלי בתי הספר שיחליטו למי מהתלמידים לחלק אותם.
מלי אליגוב ראש מינהל החינוך: "מגדל העמק ממשיכה להיות מהרשויות המובילות בחלוקת מחשבים לילדי העיר ובמפתח "מחשב ביחס למספר תלמידים". הרשות עושה את מירב המאמצים כדי לאפשר לתלמידים ללמוד מרחוק במהלך משבר ה"קורונה"".

אלי ברדה ראש העיר פתח את הטקס, הודה לידידו שר החינוך שהוא גם אזרח הכבוד של העיר, שיבח את מינהל החינוך, מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים על ההתגייסות והמסירות שהם מגלים במהלך משבר ה"קורונה" ומתווה הלימודים המשתנה חדשות לבקרים ואמר: "לא ברור מאליו ששר החינוך הצליח בתקופה קצרה ובשיא משבר ה"קורונה" לשכנע את הממשלה להקצות סכום ענק של למעלה ממיליארד שקלים לטובת הקצאת מחשבים ושיפור תשתיות הקצה בכלל מערכת החינוך בישראל. אין לי ספק שילדי ישראל ומגדל העמק ייהנו מהמהלך הזה. באותה הזדמנות זה יצמצם את הפער החברתי והדיגיטלי במערכת החינוך ויעשה צדק חברתי. אנחנו מודים לשר יואב גלנט על כך שמגדל העמק היא מהרשויות הראשונות בארץ שמקבלות מחשבים ועל הפינה החמה שיש למגדל העמק בלב שלו".

שר החינוך יואב גלנט הודה לצוותי החינוך בעיר ואמר: "שמחתי להגיע למגדל העמק למבצע חלוקת מחשבים, יחד עם ידידי הקרוב ושותפי לדרך, ראש העיר אלי ברדה, שהעמיד את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות של הרשות, משקיע משאבים ותכניות וקוצר הישגים והצלחות. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במערכת החינוך".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here