תכנית העשרה של עמידר החדשה ועמותת 'אופנים' מסכמת שנה מוצלחת בבית שאן

במסגרת הפעילות החינוכית והחווייתית, ילדים מהעיר בית שאן נהנו מתוכנית העשרה שעסקה בעולם המדע

כחלק מהפעילות הקהילתית של חברת עמידר החדשה, שהינה זרוע הביצוע של משרד הבינוי והשיכון, קיימה החברה בשיתוף עמותת 'אופנים', תכנית העשרה חינוכית בתוך מעבדה ניידת במהלך השנה האחרונה, עבור ילדי המועדונית בעיר בית שאן.

הילדים נחשפו אחת לשבוע לשיעור בנושא "עולם המדענים" והתנסו באופן חווייתי במגוון תחומי מדע, כגון: אופטיקה, מכאניקה, חשמל, מגנטיות ועוד. הילדים גם ערכו היכרות עם מדענים מסביב לעולם ולמדו על תקופות שונות בהיסטוריה של המדע והמצאות מדעיות. במהלך מגבלות הסגר של הקורונה אנשי העמותה ועמידר המשיכו להפעיל את התכנית והעבירו את ההדרכה באמצעות הזום.

במפגש הסיום, מדריך התוכנית בבית שאן – אבי ממן, העביר שיעור בנושא מצבי צבירה וצפיפות נוזלים ובסיומו חילק לחניכים תעודות וצמידים, הפעילות התקיימה תחת הנחיות ובהתאם להגבלות משרד הבריאות. אבי סיפר "לאורך השנה הילדים היו חשופים לפעילות חינוכית ומהנה. בנוסף לתכנים הקפדתי לעבוד עם הילדים על התמדה והצלחה, חלק מהילדים שהרגישו כי הם מתקשים בביצוע המשימה הצליחו לעמוד בה בסופו של דבר. אני מאחל לילדים קיץ מהנה ומקווה שנמשיך בפעילות גם בשנה הבאה".

מזל איובי, מנהלת קשרי קהילה בעמידר מחוז צפון, אמרה: "אנו גאים בשיתוף הפעולה שנערך לאורך השנה עם עמותת אופנים. התוכנית ללא ספק סיפקה מענה איכותי לשעות הפנאי עבור ילדי הדיור הציבורי".

לצד ההשקעה בתחזוקת הדיור הציבורי ובהגדלת מלאי הדירות ובהתאם למדיניות משרד הבינוי והשיכון, פועלת עמידר החדשה באמצעות אגף קשרי קהילה להעצמת קהילת דיירי הדיור הציבורי. השקעה זו מבוצעת בין היתר על ידי קיום תוכניות מעין זאת.

עמותת 'אופנים' מפעילה מזה 16 שנה תכנית העשרה עבור ילדים ביישובי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית וזאת במטרה לחשוף אותם לעולמות ידע חדשים ולחזק בקרבם את תחושת המסוגלות.

תכנית העשרה של עמידר החדשה ועמותת 'אופנים' מסכמת שנה מוצלחת בבית שאן

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here