קרדיט: Pixabay

קידום התעשיה והתעסוקה בפריפריה נמצאת בסדר עדיפות עליונה אצל בכירים במשרד התעשייה. זה כולל אפשרות של פיתוח קרקעות, מענקים ליזמים ועוד. בנוסף ישנם כלי סיוע של מנהלי אזורי תעשיה המלווים את היזמים לאורך כל הדרך ומעודדים את התעסוקה באזור, בדגש על משרות איכותיות.

ענפי התעשיה פורחים בצפון:

ענף ההי טק- פארק ההיטק החדש "בר לב" שממוקם בצפון, הביא להתעניינות רבה בקרב חברות כמו סייברארק, צק פוינט ועוד. ההבנה שבצפון יש כח אדם איכותי ומעט מאד הצע של עבודה בתחום זה, הפכה את האזור לחם ביותר בקרב חברות ההי טק. כיום כבר קיימות חברות מובילות כמו גוגל אינטל ואלביט שמושכות אליהן את הסטודנטים של הטכניון.

ענף התעשייה הקלה- הארנונה הנמוכה ומחירי השכירות האטרקטיביים של שטחי המסחר באזורי חיפה והצפון. הביאו רבים בתעשיה הקלה כדוגמת: ביגוד, ריהוט ודפוס. להעתיק את מפעלי הייצור שלהם לאזורי הצפון השונים. בכך, לחסוך בעלויות ולהנות מערך מוסף של סיוע בתעסוקה באזורים אלו.

ענף עיבוד שבביCNC  בצפון – גם ענף עיבוד שבבי המאפשר ייצור תעשייתי של רכיבים שונים מנצל את היתרונות של אזור הצפון ונחשב לענף חם באזור. השיטה המתקדמת של עיבוד שבבי מאפשרת לייצר באמצעות מכונת CNC ממוחשבת חלקים מדוייקים המשמשים כלי רכב מטוסים ומכונות. פעולת העיבוד באמצעות מכונה זו מבוצעת ללא צורך במגע יד אדם ומאפשרת חיסכון במשאבים ודיוק רב.

הצפון הוא ללא ספק האזור החם של התעשיה. בייחוד לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. קיימת אפשרות לסיוע על ידי מרכזים שונים כדוגמת מעברים או מט"ים. קיימים מענקים, חממות טכנולוגיות, פורטלי דרושים שמאפשרים לקשר בין העובדים ליזמים ועוד. אזור הצפון ללא ספק מציע שלל אפשרויות התפתחות במקביל לתנאים מיטיבים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here