התנדבות מעורבת
קרדיט תמונות: עמותת "אפשר אחרת".

תלמידי כיתה ד' מבית ספר "נופים" הגיעו לבתי אבות בשריד ובנצרת כדי לשמח קשישים

התנדבות מעורבת
קרדיט תמונות: עמותת "אפשר אחרת".

כחלק מפעילות מעורבות חברתית בחרו השנה תלמידי כיתה ד' מבית ספר "נופים" שבמגדל העמק לשמח קשישים בשני בתי אבות. האחד בקיבוץ שריד והשני בנצרת. את ההתנדבות קיימו במשותף עם חבריהם מנצרת שיחד איתם משתתפים בתכנית של עמותת 'אפשר אחרת' לקידום החיים המשותפים בישראל.
בהתאמה לנושא הפעילות "מדברים טוב עושים טוב" הילדים הכינו ברכות אישיות וחילקו אותם יחד עם פרחים לקשישים בבית הבריאות בשריד ובמחלקה הגריאטרית בבית חולים הצרפתי בנצרת. גם צוות החינוכי של בית הספר נרתם למשימה, כבר יומיים לפני הכינו עוגיות יחד עם הילדים. חלק מהתלמידות הביא איפור ולק כדאי לפנק את הקשישות. התלמידים העניקו להם תמונות במתנה, שרו הקשיבו לסיפורים האישיים ובעיקר דאגו להעלות חיוך על פניהם. הקשישים שנהנו מתשומת הלב ביקשו לאחר מכן שימשיכו לבוא לבקר.
תלמידי בית הספר נופים ממגדל העמק מקיימים זו שנה שלישית פרויקט דו קיום יחד עם תלמידי אלקסטל מנצרת. "תודה על הזכות להפוך חזון של הבנה וכבוד למציאות", אמרה אליס שרף מחנכת כיתה ד' מנופים והוסיפה: "הילדים כל כך נהנו לתת ולתרום, זאת הייתה התנסות מעוררת השראה. אני בטוחה שההתנדבות תרמה גם לנו, התלמידים והצוות החינוכי".
במגדל העמק ונצרת מתקיימות ארבע תכניות חינוכיות בבתי ספר המקדמות הידברות וסובלנות. הפעילות מתקיימת בשיתוף עם עמותת "אפשר אחרת" והמטה לחיים משותפים במשרד החינוך. אחרי שנים של שיתוף פעולה פורה ומפרה עם ראשי הערים ומחלקות החינוך של מגדל העמק ונצרת, הוחלט להתקדם לתכנית בת שנתיים, שנה נוספת של עשייה משותפת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here