קרדיט צילום: ראובן קפוצינסקי

יהב יהיה אמון על ההתנהלות הכספית, התקציבית והמשאבים הנכסיים של המכללה ועל מימוש ייעוד המכללה ומטרותיה.

יונה יהב: "בכוונתי להעמיד מניסיוני לטובת המשך פיתוח המכללה והמשך מיצובה כמוסד מחקרי ולימודי מוביל בישראל"

פרופ' אריה מהרשק: "נמשיך לפעול ללא לאות לפיתוח תחומי לימוד חדשים ולהקמת מעבדות מחקר חדשניות, לקידום החינוך האקדמי-הנדסי בפריפריה לטובת התעשייה והמשק הישראלי בכלל"

יונה יהב נבחר לכהן כיו"ר חבר הנאמנים של המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל. במסגרת תפקידו, יהיה יהב אמון על פיתוח המכללה והתוויית האסטרטגיה לצד גיוס תרומות וניהול הכספים, התקציב והמשאבים הנכסיים של המכללה; ועל מימוש ייעוד המכללה ומטרותיה ע"מ להביאה להישגים חדשים.

בין שלל תפקידיו שימש יהב ראש עיריית חיפה, בין השנים 2003-2018. הוא יחליף את דורון כהן, המסיים את תפקידו בימים אלו לאחר 8 שנים. כהן, יו"ר ומייסד קרן קרדיטו, שימש עד לא מכבר כמנכ"ל השקעות דיסקונט ויו"ר חברת התקשורת סלקום ובעבר כיהן כמנכ"ל משרד האוצר וכמנהל רשות החברות הממשלתיות.

יהב מביא עימו ידע וניסיון רב שיאפשרו למכללה להרחיב את פעילותה ויוביל מהלכי פיתוח אסטרטגי לביסוס וצמיחה של המכללה בשנים הקרובות. בין המטרות – הגדלת היקף הכשרת המהנדסים להם המשק משווע, התאמת רמת ההוראה וההכשרה לצרכיה המשתנים של התעשייה, פיתוח תחומי הכשרה והתמחות חדשים, והטמעת תובנות המהפכה התעשייתית הרביעית – למען הכשרת מהנדסי העתיד של מדינת ישראל.

קרדיט: מכללת אורט בראודה

במעמד קבלת המינוי ציין יהב כי הוא רואה זכות גדולה לעמוד בראש חבר הנאמנים של המכללה ואמר: "כבוד גדול עבורי להצטרף למוסד מחקרי ולימודי מוביל כמו בראודה. אני חש הזדהות עמוקה עם הערכים אותם המכללה חרטה על דגלה – מצוינות, השכלה הנדסית מתקדמת, חיבור מעשי לתעשייה וקידום ושגשוג הפריפריה. הצטרפתי לאור רצוני לפעול לחיזוק הגליל ובכוונתי להעמיד מניסיוני לטובת המשך פיתוח המכללה והמשך מיצובה כמוסד אקדמי הנדסי מוביל בישראל; ולסייע בהרחבת מקורות המימון שלה".

פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל: "אני מברך את יונה יהב על הצטרפותו להנהלת המכללה וכולנו מצפים לתחילת דרכנו המשותפת. אנו סמוכים ובטוחים כי ניסיונו הרב של יונה יהב במגזר הציבורי יתרום רבות לתהליכים אותם אנו מבקשים לקדם, ויחד נמשיך לפעול ללא לאות לפיתוח תחומי לימוד חדשים ולהקמת מעבדות מחקר חדשניות, לקידום החינוך האקדמי-הנדסי בפריפריה לטובת התעשייה ומשק הישראלי בכלל".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here