קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

ר' מכלוף בוסקילה, מתושביה הותיקים של מגדל העמק שהקים משפחה לתפארת ושירת שנים רבות בחיל הים, הלך השבוע לעולמו. בנו הרב יצחק בוסקילה: "היום אני מבין כמה אפשר להשיג בשתיקה"

מגדל העמק איבדה השבוע את אחד מתושביה המוכרים והצנועים. ר' מכלוף בוסקילה ז"ל (79) שירת במשך 35 שנה בחיל הים, היה זה שדאג לפנק את הלוחמים והמפקדים בארוחות עשירות ובין היתר לדאוג להם כאילו היו בניו והם, כמו האלוף במיל' יואב גלנט, העריכו ואהבו אותו במיוחד.
ר' מכלוף היה איש צנוע, עיניו תמיד היו כלפי מטה ובעל מידות טובות. במשך שנים היה יוצא מביתו בשעה 05:00 בבוקר לעבר הבסיס בחיל הים וחוזר בשעות הערב המאוחרות: "היינו רבים מי יחלוץ לו את הנעליים", אמרה השבוע בתו גאולה: "כדי לחנך את הילדים שלנו היינו צריכים להסתכל עליו, ולהעביר לילדים. אבא היה אדם שמוחל על כבודו, צנוע, אדם מיוחד במינו שדאג לכולם, אהב את כולם. אני עובדת בחינוך ותמיד הוא היה אומר לנו תחנכו את ילדי ישראל, תשקיעו בילדים של אחרים והקב"ה ידאג לחינוך של הילדים שלכם".
ר' מכלוף שמרבית שנותיו שירת בצה"ל נשאל בכל פעם "מאיפה אתה יודע את כל התורה?" והיה עונה: "שהדרשן דרש אני הייתי מקשיב בשקט" ומכאן התמלא בידע העצום.
בנו, הרב יצחק בוסקילה הוסיף: " אני יושב ושומע הרבה אנשים, כולם מדברים על הענווה שלו והשתיקה שלו. אני כל הזמן חשבתי שמי שמדבר הרבה משווק את עצמו, היום אני מבין כמה אפשר להשיג בשתיקה. אבא גידל בית לתפארת – 10 אחים ואחיות כולם עובדים בחינוך. הייתה אהבה האינסופית בינו לבין אמא שלי, סמכו אחד על השני ותמיד היו אחד בשביל השני".
ראש העיר אלי ברדה והרבנים הראשיים הרב גרוסמן והרב מנחם השתתפו בהלוויה ונשאו דברי הספד. השבוע ניחם ראש העיר אלי ברדה את המשפחה ואמר: "מגדל העמק איבדה אדם יקר במיוחד. ר' מכלוף הוא אחד מותיקי העיר המוכרים והאהובים. איש חכם מאוד, צנוע ושתקן שידע לומר את המילה הנכונה והטובה בזמן הנכון. משתתף בצער המשפחה. ר' מכלוף שנפטר בסמוך לט"ו בשבט זכה בהגשמת ברכת "אילן אילן במה אברכך" שבסיומה נאמר "יהי רצון של נטיעות שנוטעין ממך יהיו כמותך", בדיוק כפי שהקים, משפחה לתפארת".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here