משגיחות מלמעלה
קרדיט צילום: המועצה הדתית.

לראשונה בעפולה הסתיים קורס משגיחות כשרות בהובלת תנועת 'אמונה' ובשיתוף המועצה הדתית ובברכת עיריית עפולה.

המקצוע "משגיח כשרות" היה מאז ומעולם נחלתם של גברים, אבל לאחרונה משהו החל להשתנות. מבקר המדינה התריע, בג"ץ התערב, וגם הרבנות הראשית הסכימה שאין מניעה הלכתית. בעקבות ההתעוררות התקיים הקורס במספר מועט של ערים וביניהן העיר עפולה בה החל קורס שכזה לאחרונה. שלושה קורסים התקיימו עד היום למשגיחות נשים, בתל אביב ובירושלים, על ידי תנועת הנשים הדתית "אמונה".

מי שיזם את הקורס בעפולה הוא רב העיר – הרב שמואל דוד. הוא פנה אל מנהלת סניף אמונה בעפולה, דניאלה בן חמו, שנתרמה לעניין, והיא צירפה את היועצת המשפטית של תנועת 'אמונה' הגב' צפורת שימל, ויחד עם הרב ובברכת עיריית עפולה, הפרויקט יצא לדרך. למעלה מ-20 נשים שקדניות מכל מחוז צפון  מגיעות מידי יום שלישי על מנת לקבל הכשרה והסמכה ע"י הרבנות הראשית בישראל. התקווה היא שכאשר תסיים הקבוצה הראשונה את הקורס "החלוצות" ישולבו בבתי עסק שונים הפזורים ברחבי העיר. רב העיר, הרב שמואל דוד אמר: "אצלי בבית יש משגיחת כשרות, ואני מניח שכך ברוב הבתים בישראל. אני מברך את הקבוצה הראשונה שהחלה את הקורס. הידע של המשגיחות לא נופל במאום מזה של המשגיחים, ואולי ההיפך הוא הנכון. הן מכירות טוב יותר את המטבח, את אופן הכנת האוכל, והן אחראיות מאד. ואני מאחל להן הצלחה רבה בהמשך".

משגיחות מלמעלה
קרדיט צילום: המועצה הדתית.

עוד הוסיף הרב והדגיש, כי זה קורס העשרת לימוד, שבסופו עומדות הלומדות במבחני הרבנות הראשית לישראל. גם מי שאינה מעוניינת להיות משגיחה, הקורס יוסיף לה הרבה ידע והעשרה בתחום כל כך חשוב. "זה אינו קורס השמה שכן אין לנו אפשרות להבטיח עבודה, אבל יש לנו רצון להכניס משגיחות לכל מקום בו יש עובדות יותר מעובדים, מקום כזה באופן טבעי מקבל נכון יותר משגיחה אישה מאשר משגיח" אמר הרב.

משגיחות מלמעלה
קרדיט צילום: המועצה הדתית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here