קרדיט: pexels

בחירת השמפו המתאים חיונית לשמירה על שיער בריא ויפה וזאת, לאורך זמן.
עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות וסוגים שונים של שמפו, הבחירה יכולה להיות חשובה ומשמעותית.
אז אם גם אתם נמצאים בהליך בחירת שמפו להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​בחירת שמפו המתאים לסוג השיער ובכוחו לענות על הציפיות והדרישות שלכם:

טיפ 1 – הקפידו לזהות את סוג השיער שלכם ואת הצרכים המיוחדים שלכם
בשלב הראשון יש לקבוע ולהגדיר מהו סוג השיער שלכם (למשל, שיער שמן, יבש, רגיל, מתולתל, חלק וכיוצא בזה) מכיוון שהבנה זו תסייע לכם בבחירת שמפו אשר מבוסס על נוסחה אשר ייעודה  לטפל בבעיות השיער הספציפיות.
בשלב זה, כדאי גם לקחת בחשבון את מצב הקרקפת אם יש לכם קרקפת יבשה או מגרדת, כדאי להתמקד בחיפוש אחר שמפו עם מרכיבי לחות שונים. עבור קרקפות שומניות, בחר בשמפו  מאזן.
אם יש לכם קשקשים כדאי למקד אתת החיפוש ולנסות למצוא שמפו נגד קשקשים.

טיפ 2 – עברו על רשימת המרכיבים של השמפו
יש לבדוק את רשימת הרכיבים כדי לוודא שהשמפו אינו מכיל סולפטים קשים (למשל, נתרן לאוריל סולפט או אמוניום לאוריל סולפט), אשר עלולים להסיר מהשיער את השמנים הטבעיים שלו. חפשו שמפו עם חומרים עדינים יותר או טבעיים – כאשר כדאי להבין מה התפקיד והתועלות של כל אחד מאותם המרכיבים. כדאי לוודא גם שאין מרכיבים אלרגניים בשמפו – בעיקר במקרים של עור רגיש או של התמודדות עם אלרגיות. פרמטר נוסף שכדאי לשים עליו דגש נוגע לנושא של רמת ה-PH בשמפו – כאשר ההמלצה  היא לבחור בשמפו עם רמת PH הקרובה לזו המצויה בעור הטבעי. .

טיפ 3 – נסו למצוא דוגמיות לניסיון
אם זאת הפעם הראשונה שאתם משתמשים בשמפו מהסוג הזה, ההמלצה היא לנסות לחפש דוגמיות של שמפו או לחפש אריזה קטנה, אשר תאפשר לכם לבדוק אם אכן מדובר בבחירה הנכונה בעבורכם לפני שתרכוש בקבוק שלם. אם ההתנסות לא תוכתר כהצלחה תמיד תוכלו לעבור לשמפו הבא.

טיפ 4 – חפשו המלצות וחוות דעת
כדאי לחפש המלצות מחברים, בני משפחה או אנשי מקצוע בתחום השיער שיש להם סוגי שיער דומים או בעיות דומות בקרקפת. הניסיון שלהם יכול להיות בעל ערך בקבלת החלטה. אפשרות נוספת היא לחפש חוות דעת על המוצר ברשת האינטרנט – תוכלו למצוא חוות דעת שכאלו ברשתות החברתיות השונות, בגוגל ובפלטפורמות ייעודיות.

טיפ 5 – קחו בחשבון שיקולים נוספים
יש עוד שורה של שיקולים שכדאי להכניס לתמונה לפני בחירת השמפו ובין היתר: האם אתם משתמשים בשמפו בתדירות גבוהה יותר או פחות. כמובן, שגם שיקולים סביבתיים ואתים יכולים להיות חשובים – לדוגמא, אם המותג העומד מאחורי השמפו עושה ניסוי בבעלי חיים מאוד יכול להיות שתעדיפו לבצע בחירה אחרת.
כמובן, שלכל אחד יכולות להיות העדפות הפרטניות שלו והאמונות שלו כמו גם הפרמטרים החשובים בעבורו לבחירת השמפו.

לסיכום, שמפו מהווה את אחד ממוצרי טיפוח השיער החשובים והמרכזיים ביותר בהם כולנו עושים שימוש – וחלקנו אף חופיים את הראש בכל יום.
לכן, ההמלצה היא לשים דגש על כל אותם הפרמטרים אשר יבטיחו את הבחירה הטובה, האיכותית והמתאימה ביותר לסוג השיער ולמצב הקרקפת.
כמובן, שאם אתם לא בטוחים בבחירה, תמיד תוכלו להתייעץ עם איש מקצוע או פשוט לנסות מספר סוגים שונים של מוצרי שמפו שונים עד שתגיעו לשמפו הנכון והמתאים ביותר בעבורכם – כידוע, במרבית המקרים לא מדובר בהוצאה כספית גבוהה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here