ציונות בהצטיינות
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

תלמידי חטיבות הביניים בעפולה השתתפו בחידון הציונות זאת השנה השמינית ברציפות בסיומו זכה ירין זינגר והעפיל לשלב החידון המחוזי. את היוזמה הוביל חבר המועצה מטעם סיעת הליכוד, מוטי אלוש שהצטרף השבוע בקואליציה.

מי היה משה וחצי? היכן נמצא פסל 'האריה השואג'? ומתי התקיימה מלחמת ששת הימים? אלו רק חלק מהשאלות שהוצגו לתלמידי חטיבות הביניים בעפולה שהשתתפו השבוע בשלב העירוני של חידון הציונות והמורשת מיזם המופעל על ידי המועצה הציונית גוף המהווה שלוחה של ההסתדרות הציונות. בחידון העירוני שמהווה שלב מקדים לפני החידון המחוזי ולאחריו מתקיים החידון הארצי השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ, ממלא מקומו וסגנו חביב פרץ, חבר המועצה עו"ד מוטי אלוש, מנכ"ל העירייה שלום שלמה ומנכ"ל המועצה הציונית שלומי אשכנזי.

ציונות בהצטיינות
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

החידון מתקיים זאת השנה השמינית בעפולה ומי שמוביל אותו הוא חבר המועצה עו"ד מוטי אלוש שהצטרף השבוע לקואליציה העירונית וכבר החלה בעשייה העירונית. עו"ד אלוש אף הנחה את החידון במהלכו הציג לתלמידי כיתות ח'-ט' של כל בתי הספר בעפולה שאלות היסטוריות בנושא ציונות ויהדות ובסיומו זכו שני תלמידי חטיבת הביניים "אורט אורן" ירין זינגר (מקום ראשון) וסער סבן (מקום שני). בשלב הבא בתחרות המחוזית ישתתפו המנצחים יחד עם בני המשפחה שלהם ואילו המנצח בחידון המחוזי יעלה לחידון הארצי שיתקיים ביום העצמאות בבנייני האומה בירושלים וישודר בטלוויזיה ויכלול גם עשר משפחות בכל קהילה ישראלית מרכזית בעולם המשקפות את הסיפור הציוני. החידון הייחודי הינו פרויקט ייחודי המבקש לחזק את ההיסטוריה של העם היהודי, חיזוק הציונות וחיבור בין משפחות ציוניות מרחבי הארץ והעולם ושיאו באירוע גמר ענק המתקיים בערב יום ירושלים במסגרתו מתקיים חידון מרכזי המחבר בין דורות שונים של הסיפור הציוני בחוויה חינוכית עכשווית.

ציונות בהצטיינות
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

חבר המועצה עו"ד מוטי אלוש, אמר בסיום החידון: "כל שנה זה מרגש מחדש. לחידון יש חשיבות מעבר לידע חינוכי גם לטיפוח הזיכרון הקולקטיבי ושימור ההיסטוריה של העם היהודי. אני מודה לראש העיר אבי אלקבץ, חביב פרץ, שלום שלמה ומנכ"ל המועצה שלומי אשכנזי שכיבדו אותנו בנוכחותם וכמובן לכל התלמידים, המשתתפים והזוכים".

ציונות בהצטיינות
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here